Mikrobiom

Zdravý střevní mikrobiom je velmi důležitý pro správnou funkci zažívání, imunity, kůže a nervové soustavy. Posiluje psychickou odolnost a adaptabilitu na stres, pomáhá ke správnému emočnímu prožívání a celkově zlepšuje vitalitu jedince.

Dnes je již známo, že naprostá většina chronických onemocnění nynější doby souvisí s poškozením střevního mikrobiomu. K tomuto poškození dochází v současném životním stylu prakticky u každého. Chronický stres, časté užívání chemických léčiv, nedostatek spánku, stereotypní strava s nedostatkem příjmu rozpustných a nerozpustných vláknin jsou typickými důvody narušení střevní mikroflóry.

Nyní je konečně k dispozici moderní individualizovaný přístup pro léčbu poškozeného střevního mikrobiomu. Výhodou oproti klasickým probiotickým přípravkům, které jsou volně prodejné v lékárnách, je možnost přesné individuální indentifikace chybějících kmenů bakterií a následné cílené zvýšení četnosti těchto potřebných kmenů.

Pokud Vás trápí chronické zdravotní potíže, jako je špatné zažívání, častá únava, nevýkonnost, kožní potíže, nespavost, křehká psychika, opakující se „mírná“ onemocnění, postcovidový syndrom, apod., tak personifikovaná léčba střevního mikrobiomu by měla být pro Vás ta správna cesta.

V případě zájmu nebo pro další informace a rady mě prosím kontaktujte na e-mailu: praktik@ludekbartak.cz